Wyróżnienia i nagrody


Skuteczność i wysoką jakość programu ESET NOD32 potwierdzają liczne nagrody i prestiżowe wyróżnienia.

  NOD32 firmy ESET otrzymał aż 58 razy certyfikację 100% Virus Bulletin - więcej niż którykolwiek z konkurencyjnych produktów. Od maja 1998 roku, ESET NOD32 nie pominął w testach Virus Bulletin żadnej próbki wirusa „In the Wild”
  W 2007 roku, w konkursie na nagrodę czytelników SC Magazine NOD32 firmy ESET znalazł się w gronie finalistów najlepszych rozwiązań antywirusowych
  W niezależnych testach AV-Comparatives ESET NOD32 stale uzyskuje najlepsze rezultaty wśród rozwiązań antywirusowych. „NOD32 jest liderem wśród firm uhonorowanych tytułem Advanced+ - we wszystkich testach przeprowadzonych w ostatnich 5 latach NOD32 uzyskał najlepsze noty. Dowodzi to najlepszej proaktywnej zdolności programu do wykrywania nowych zagrożeń w grupie wszystkich testowanych w 2006 roku produktów.”
  Program ESET NOD32 został nagrodzony przez ICSA (dział TruSecure Corporation) certyfikatem potwierdzającym skuteczność programu w wykrywaniu i usuwaniu wirusów komputerowymi, również tych „In the Wild” oraz ochrony przed skutkami działań samoreplikujących się zagrożeń.
  NOD32 firmy ESET był drugim programem, który uzyskał certyfikację West Coast Labs. Podczas rygorystycznych testów ESET NOD32 wykrył ponad 28.000 programów typu spyware i wyprzedził większość programów dedykowanych do ochrony i zwalczania tego typu zagrożeń.
  ESET NOD32 uzyskał certyfikację antywirusową pierwszego poziomu West Coast Labs. Aby produkt uzyskał wspomnianą certyfikację musi rozpoznać wszystkie wirusy z ogromnej biblioteki zagrożeń „In the Wild” West Coast Lab
  ESET NOD32 uzyskał od West Coast Labs certyfikację antywirusową drugiego poziomu. Aby produkt otrzymał wspomniane wyróżnienie musi legitymować się certyfikatem pierwszego stopnia oraz dodatkowo musi umożliwiać wyleczenie zainfekowanych zbiorów bez ich uszkadzania. Ponadto podczas usuwania zagrożenia program nie może spowodować zawieszenia systemu lub awarii komputera.
  Firma ESET uzyskał od West Coast Labs certyfikat potwierdzający skuteczność NOD32 w walce z końmi trojańskimi. Podczas specjalnych testów rozwiązanie musi prawidłowo rozpoznać wszystkie zgromadzonych w bazie West Coast Labs programy tego typu nie powodując przy tym fałszywych alarmów.

  Nagroda została przyznana dzięki głosom czytelników oddanym w konkursie na najskuteczniejsze rozwiązanie antywirusowe. ESET NOD32 okazał się najpopularniejszym rozwiązaniem wśród czytelników oraz użytkowników, wyprzedzając tym samym produkty takich firm jak: Symantec, TrendMicro oraz McAfee.
  Wybór redakcji Linuxpilot w kategorii “najlepsze rozwiązanie w 2005 i 2006 roku”.
  Głównym celem projektu CheckVir jest przeprowadzanie testów rozwiązań antywirusowych niezależnie od dystrybutorów, użytkowników czy też producentów. ESET NOD32 uzyskał wyróżnienie CheckVir Advance w teście proaktywności (październik 2006), w którym poddano próbie możliwości heurystyczne kilku produktów antywirusowych.
  W październiku 2006 roku skaner poczty elektronicznej programu ESET NOD32 został wyróżniony nagrodą CheckVir Mailscanner. Podczas procesu certyfikacji w testach wykorzystano wyłącznie infekujące próbki wirusów z listy „in the Wild”. Nagrody zostały przyznane tylko tym produktom, które zatrzymają zainfekowaną pocztę wychodzącą jak i przychodzącą.
  Po raz trzeci Windows Middle East magazine przyznał NOD32 tytuł „Best Performance Award”.
  ESET NOD32 otrzymał od SoftPedia nagrodę 5 gwiazdek (5 możliwych do zdobycia), która jest przyznawana produktom, które w ocenie redakcji wyróżniają się w swojej kategorii. Nagroda przyznawana jest wyłącznie na podstawie doświadczenia redaktorów oraz ich osobistego przekonania, po potwierdzeniu przez internautów słuszności wyboru redakcji.
  W 2006 roku ESET 5 raz z rzędu został wyróżniony przez Deloitte wśród 50 najszybciej rozwijających się pod względem technologicznym firm w rejonie Europy Środkowej. Od 2002 roku, kiedy ESET wprowadził na rynek znany i ceniony dzisiaj NOD32, firma notowała stabilny wzrost i awansowała z 33 na 9 miejsce w rankingu Deloitte. Tym samym ESET znalazł się wśród 10 firm, które w 2006 roku odniosły według Deloitte największy sukcesy.
  W 2006 roku Deloitte wymienił ESET po raz czwarty z rzędu w gronie 500 najszybciej rozwijających się pod względem technologicznym firm z rejonu Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Coroczne zestawienie powstaje w oparciu o wskaźnik rocznej dynamiki przychodów firmy.
  „NOD32 jest bardzo lekki: nie zajmuje wiele miejsca na dysku twardym i korzysta z zadziwiająco małej ilości pamięci. Jesteśmy zachwyceni krótkim czasem skanowania całego dysku. Nie sposób nie docenić programu ESET NOD32 za szybkość, skuteczność oraz niskie obciążenie pamięci i dysku twardego”. - Idran Junadi , PCMagazine Singapore, Październik 2005.
KONTAKT
Adres do korespondencji

Jacek Derda
ul. Kamienna 28
67-100 Nowa Sól

Tel. +48 607 362 607
e-mail: biuro@jd-soft.pl
©
Facebook