ESET Remote Administrator


Konsola do centralnej administracji programami ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus

ESET Remote Administrator usprawnia zarządzanie programami ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus dla przedsiębiorstw. Administrator może szybko reagować na zagrożenia, aktualizować bazę sygnatur, generować raporty, instalować i zarządzać rozwiązaniami ESET dzięki centralnej konsoli zarządzania,. ESET Remote Administrator nie obciąża systemu oraz jest wysoce skalowalny w wielowarstwowej strukturze zarządzania. Dzięki temu zarządzanie programami ESET jest proste dla firmy każdej wielkości - od małych firm do dużych przedsiębiorstw.

Kluczowe zalety:

  • Intuicyjność - prosty interfejs graficzny umożliwia szybki przegląd stanu bezpieczeństwa sieci.
  • Zdalne skanowanie - z konsoli zarządzającej można skanować dyski stacji roboczych i serwerów zarządzanych przez RA w poszukiwaniu zagrożeń - zwiększając zakres bezpieczeństwa.
  • Błyskawiczne dostosowanie konfiguracji klienta - z konsoli zarządzania można szybko i łatwo zdalnie przekonfigurować oprogramowanie antywirusowe, antyspamowe, firewall firmy ESET.
  • Łatwe identyfikowanie niezabezpieczonych komputerów - jedno spojrzenie na konsolę wystarczy, aby zidentyfikować niezabezpieczone komputery w sieci.
  • Zdalna instalacja - Umożliwia przesłanie wszelkich aktualizacji lub nowego oprogramowania zabezpieczającego do dowolnego komputera w sieci w celu zapewnienia pełnej ochrony.
  • Zaawansowany monitoring - w przypadku wykrycia zainfekowanego komputera lub części sieci, zaawansowane narzędzia monitorowania i raportowania szybko zidentyfikują atak i pozwalają na łatwe uporządkowanie sieci.
  • Automatyczna ochrona ThreatSense ® - zaawansowana proaktywna ochrona wsparta tradycyjnymi sygnaturami może być aktualizowana co godzinę.
  • Centralizacja zarządzania - rozwiązania ESET pozwalają na scentralizowane zarządzanie zabezpieczeniem komputerów w sieci i przez to na obniżenie całkowitego kosztu administracjiNowe właściwości:  
Wsparcie dla Microsoft SQL Server, MySQL i Oracle,
oraz wbudowany MS Access
W zależności od potrzeb istnieje możliwość wykorzystania jednej z czterech baz danych
Zarządzanie licencjami Zarządzanie wieloma licencjami z różną ilością użytkowników i długością serwisu. Informacje o wygasających lub niewykorzystanych licencjach.
Zarządzanie powiadomieniami Automatyczne powiadomienia w zależności od rodzaju zdarzenia. Zapisywanie wydarzenia w dzienniku zdarzeń, wysyłanie wiadomości e-mail do zdefiniowanych osób, wysyłanie SNMP Trap lub uruchomienie zewnętrznego polecenia.
Zarządzanie politykami Definiowanie i rozsyłanie zestawów polityk. Struktura centralnego zarządzania ma budowę drzewa, dzięki czemu polityki dziedziczone zgodnie z hierarchią zachowują spójność. Możliwość rozpowszechnienia niezmiennych polityk dotyczących całej firmy z opcjonalnym dodaniem do tego zestawu, polityk dotyczących tylko części komputerów w sieci. Łatwość w konfiguracji wielu klientów dzięki możliwości dziedziczenia i łączenia fragmentów ustawień, wspierana przez replikację serwerów RA.
Dostęp do konsoli “tylko do odczytu” Możliwość stworzenia specjalnego konta uprawnieniami tylko do odczytu bez obawy o nieumyślne wprowadzenie zmian lub błędów ustawień.
Kompatybilność z innymi programami ESET Pełna kompatybilność z poprzednimi i obecnymi wersjami programów ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus, oraz ESET SysInspector. Dzięki użyciu programu ESET SysInspector, administrator może wygenerować, zobaczyć i porównać rejestry klientów.
KONTAKT
Adres do korespondencji

Jacek Derda
ul. Kamienna 28
67-100 Nowa Sól

Tel. +48 607 362 607
e-mail: biuro@jd-soft.pl
©
Facebook